ورود و خروج رایگان ساکنین محدوده طرح ترافیک فارغ از شماره پلاک

اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۷ 17 نمایش

به گزارش خبرگزاری فارس، محسن پورسید آقایی با اشاره به اینکه طرح ترافیک سال 97 با فراز و فرودهای فراوان از شنبه 15 اردیبهشت اجرایی می‌شود، گفت: مهمترین تغییرات این طرح نسبت به سال‌های گذشته این بود که دسترسی عموم مردم به آن، بیشتر شده و سهمیه روزانه به دو برابر سال گذشته افزایش یافته است.

وی افزود: نرخ طرح ترافیک براساس جداول تصویب شده شورای شهر، بین 13 هزار و 400 تومان تا 36 هزارتومان خواهد بود که به نسبت نرخ 40 هزارتومانی طرح روزانه در سال گذشته کاهش داشته است. همچنین تعرفه طرح ترافیک بسته به دریافت معاینه فنی برتر، شارژ حساب و تنظیم تردد در ساعات خلوت مشمول تخفیف می‌شود.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه ورود به محدوده طرح ترافیک در صورت عدم ثبت نام در سامانه مشمول جریمه و لحاظ نرخ طرح ترافیک در عوارض خودرو می شود، خاطرنشان کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با پلیس راهور تا پایان اردیبهشت به خودروهایی که بدون ثبت نام در سامانه برای اولین بار وارد طرح ترافیک از طریق ارسال پیامک در مورد ورود غیرمجاز تذکر داده می شود و در صورت تکرار علاوه بر جریمه 20 هزار تومانی، تعرفه طرح ترافیک نیز با 20 درصد بیشتر به صورت بدهی در عوارض خودرو ثبت می‌‌شود.

وی در مورد قوانین ورود و خروج ساکنین محدوده طرح ترافیک نیز توضیح داد و گفت: این افراد با ثبت نام در سامانه my.tehran.ir  می توانند فارغ از شماره پلاک خودرو، هر روز تنها یک خروج رایگان قبل از ساعت 8:30 و یک ورود رایگان پس از ساعت 17 به محدوده طرح داشته باشند. طبیعی است اگر خودرویی بیش از یک مورد ورود و خروج داشته باشد، مشمول جریمه و پرداخت عوارض می‌شود.
پورسیدآقایی با اشاره به اینکه امسال 103 هزار مجوز ورود به طرح ترافیک در نظر گرفته شده است، گفت: امسال 26 هزار طرح نیز نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. با کاهش 4 درصدی سهمیه نهادها و دستگاههای اجرایی و 50 درصدی سهمیه کارکنان شهرداری، تعداد مجوزهای  روزانه از 20 هزار مجوز در سال گذشته به  40هزار مجوز رسیده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه روزانه دو و نیم میلیون نفر از مترو و بی آر تی برای سفرهای شهری خود استفاده می‌کنند، گفت: در حال حاضر سرفاصله حرکت قطارها به 4 دقیقه کاهش یافته است، لذا با توجه به شروع اجرای طرح ترافیک از روز شنبه 15 اردیبهشت از مردم می‌خواهیم تا کمتر از خودروهای شخصی استفاده کنند تا تغییرات ایجاد شده، روند مثبت کاهش ترافیک و کاهش آلودگی هوا را دنبال کند.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *