رشد ۸ هزار واحدی شاخص بورس

رشد ۸ هزار واحدی شاخص بورس

مدیر سایت بدون دیدگاه

🔸شاخص کل بورس امروز با رشد ۸ هزار واحدی در پایان معاملات امروز به عدد یک میلیون و ۱۵۷ هزار واحد رسید

امروز دوشنبه که به عنوان اولین روز کاری بورس اوراق بهادار تهران در هفته به شمار می‌رود، بورس اوراق بهادار تهران بعد از عرضه اولیه چهارشنبه هفته گذشته امروز روند رو به رشد به خود  گرفت، به گونه‌ای که در پایان معاملات شاخص کل با افزایش 8587 واحد به رقم یک میلیون و 157 هزار و 229 واحد رسید.

 

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با افزایش 1792 واحد به رقم 383 هزار و 829 واحد رسید.

 

ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از 4 میلیون و 626 هزار میلیارد تومان رسید.

 

معامله‌گران امروز بیش از 5.9 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب بیش از یک میلیون فقره معامله و به ارزش 4 هزار و 684 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

 

اگر ارزش معاملات فرابورس که به بیش از 7 هزار و 809 میلیارد تومان رسید را در نظر بگیریم، امروز معامله‌گران بیش از 12 هزار و 493 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

 

 

نقشه معاملات امروز بورس تهران

 

امروز همه شاخص‌های بورس مثبت بودند، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت در معیار وزنی ـ ارزشی 0.75 درصد رشد کردند همچنین شاخص کل و شاخص قیمت با معیار هموزن 0.47 درصد رشد کردند.

 

شاخص‌ آزاد شناور 0.52 درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس 0.97 درصد رشد کرد، شاخص بازار دوم بورس 0.47 درصد افزایش یافت.

 

امروز نمادهای فولاد مبارکه، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، پتروشیمی پردیس، ایران‌خودرو، پالایش نفت اصفهان و پتروشیمی نوری به ترتیب بیشترین اثر تقویتی در شاخص بورس را داشتند و نماد انرژی 3 مربوط به بورس انرژی بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته‌اند.

 

نمادهای پرتراکنش امروز مربوط به صنعت غذایی کوروش، پالایش نفت اصفهان، زرماکارون، صنایع مس ایران، پالایش نفت تهران، فولاد مبارکه و ایران‌خودرو بوده‌اند.

 

 

وضعیت امروز پالایش یکم

 

هر واحد سرمایه‌گذاری صندوق پالایش یکم امروز به  7413 معامله شد،‌در حالی که دولت آن را به 10 هزار تومان به مردم فروخت،‌بنابر این خریداران پالایش یکم بعد از 7 ماه هنوز با 26 درصد زیان همراه هستند.

 

امروز در فرابورس ایران هم شاخص کل 16 واحد رشد کرده و به رقم 17 هزار و 720 واحد رسید.

 

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 180 هزار میلیارد تومان رسید.

 

معامله‌گران امروز در فرابورس ایران بیش از 1.3 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 280 هزار فقره معامله و به ارزش 7 هزار و 809 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

 

نمادهای ذوب‌آهن، پتروشیمی زاگرس و توسعه مالی مهر آیندگان بیشترین اثر تقویتی در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای نیروی برق دماوند، مدیریت انرژی امیدتابان هور، تجارت الکترونیک پارسیان کیش و پخش هجرت به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

 

نمادهای پرتراکنش در فرابورس امروز شامل گسترش صنایع روی ایرانیان، صنایع چوب خزر کاسپین، ذغال‌سنگ پروده طبس، ذوب‌آهن اصفهان، سرمایه‌گذاری پویا، شیر پاستوریزه پگاه گیلان و توسعه و عمران استان کرمان بوده‌اند.

 

 

 

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *