video

عزت الله مهرآوران درگذشت

17 مهر 1400 12 نمایش

عزت‌الله مهرآوران (زادهٔ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۲۸ – درگذشته ۱۷ مهر ۱۴۰۰) بازیگر، نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون ایرانی است. وی دارای نشان درجه ۱ هنری از سوی وزارت علوم و وزارت ارشاد اسلامی است. و در تاریخ ۱۷ مهر ۱۴۰۰ به دلیل سکته قلبی ناشی از ابتلا به کرونا درگذشت.

عزت‌الله مهرآوران در کلاس ششم دبستان؛ هنگامی که در مدرسه نمایشی را تمرین می‌کردند و از او خواستند تا در نقش پسری یتیم بازی کند با همین نمایش پا به صحنه بازیگری نمایش گذاشت. همچنین تمرین نمایشنامه‌نویسی او از همان دوره دبستان آغاز شد.

عزت‌الله مهرآوران فعالیت حرفه‌ای خود در سینما را با فیلم «می‌فروش» سال ۱۳۵۳ به کارگردانی ولی محمدی آغاز کرد و پس از آن در فیلم‌هایی مانند «آژانس شیشه ای» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا، «مرد عوضی» ساخته محمدرضا هنرمند و «خوابم میاد» ساخته رضا عطاران، بازی کرد.

در تاریخ جمعه ۱۶ مهر ماه ۱۴۰۰ هژیر مهرآوران پسر عزت‌الله مهرآوران از بدتر شدن حال پدرش که بر اثر بیماری کرونا در بیمارستان بستری بود، خبر داد. این در حالی بود که دو روز پیش شرایط بالینی ایشان امیدوارکننده و روند درمان رضایت بخش ابراز شده بود. مهرآوران دو دز واکسن کرونا را چند ماه پیش در مؤسسه هنرمندان پیشکسوت دریافت کرده بود. وی سرانجام در ۱۷ مهر ۱۴۰۰ دار فانی را وداع گفت.

روحش شاد و یادش گرامی باد

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *