video

شیوه‌های جدید زورگیری و سرقت در مترو و بی آر تی

13 مهر 1400 163 نمایش

در شگرد جدیدی، سارق کنار دستگاه‌های شارژ کارت‌های تردد مترو که روی دیوار ایستگاه‌ها نصب است توقف کرده و با کسب اعتماد مسافران، اقدام به سرقت کارت بانکی شان می‌کند.

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس Police پیشگیری پایتخت اعلام کرد: در شگرد جدیدی، سارق کنار دستگاه‌های شارژ کارت‌های تردد مترو که روی دیوار ایستگاه‌ها نصب است توقف می‌کند و به بهانه صحبت با تلفن همراه منتظر سوژه مناسب خود می‌ماند.
زمانی که متوجه حضور مسافری می‌شود که با کارکرد این دستگاه آشنایی ندارد وارد عمل شده و به بهانه کمک به او شروع به راهنمایی او می‌کند.

در ادامه از طریق صحبت کردن با مسافر، اعتمادش را جلب کرده و کارت بانکی اش را از دستش می‌گیرد تا مراحل کار را خودش بهتر انجام دهد و با انجام مراحل شارژ کارت و درخواست دستگاه مبنی بر وارد کردن رمز کارت بانکی، سارق رمز کارت را از وی دریافت می‌کند و مراحل شارژ کارت مترو را به پایان می‌رساند.
با توجه به اینکه سارق با نقشه قبلی اقدام به این کار می‌نماید تعدادی کارت عابر بانک سوخته یا سرقتی را که قبلا تهیه کرده در یک لحظه و بدور از چشمان مسافر، کارت عابر بانک وی را با کارت دیگری عوض نموده و با سرعت از محل دور می‌شود و با داشتن رمز کارت مالباخته سریعا حسابش را خالی می‌کند.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =