video

بدون کتاب ماندن ۲۰۰ هزار دانش آموز!

24 آبان 1400 76 نمایش

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی: مشکلی در چاپ و توزیع کتاب‌ها نداریم، اما به علت نقص در سامانه سیدا اطلاعات تعدادی از دانش‌آموزان به سامانه فروش کتاب‌های درسی منتقل نشده است و این دانش آموزان بدون کتاب مانده اند.

به گزارش خبر تصویری به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ حسن ملکی در مصاحبه ای افزود: سامانه خرید اینترنتی کتاب‌های درسی باز شده است و این دانش آموزان می‌توانند برای خرید کتاب اقدام کنند.
وی گفت: دانش آموزان با خرید کتاب‌های درسی می‌توانند از نسخه متنی آن در سامانه پژوهش و برنامه ریزی آموزشی استفاده و همچنین کتاب‌های درسی را به صورت تک جلدی خریداری و از طریق پست دریافت کنند.
ملکی افزود: نظارت بر سامانه سیدا (سامانه یکپارچه دانش آموزی) برعهده اداره فناوری اطلاعات آموزش و پرورش است و به آن‌ها اعلام کردیم که این مشکل را هر چه زودتر برطرف کنند.
وی ادامه داد: به دانش آموزانی که خرید اینترنتی کتاب را انجام داده، اما بدون کتاب مانده اند حق می‌دهیم و پیگیر هستیم که هر چه زودتر کتاب‌های درسی را به دست آنان برسانند.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در پاسخ به این سوال که اگر خرید کتاب درسی با کد ملی هر دانش آموز انجام می‌شود پس کتاب‌های موجود در بازار آزاد از کجا تأمین می‌شود؟ گفت: ما پیگیر این موضوع هستیم، اما مطمئن هستیم که این کتاب‌ها از چاپخانه‌های ما به بازار آزاد نرفته اند.
ملکی افزود: به غیر از دو چاپخانه افست و چاپ و نشر هیچ چاپخانه دیگری کتاب درسی چاپ نمی‌کند.
وی به جشنواره تصویرگری جلد کتاب‌های درسی نیز اشاره کرد و افزود: با اجرای این جشنواره تعدادی از تصاویر ارسالی انتخاب شده اند و بنابراین تصویر جلد تعدادی از کتاب‌های دوره دبستان از سال آینده تغییر می‌کند.
پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =