video

اما و اگر‌های طرح کنترل هوشمند کرونا

17 آذر 1400 19 نمایش

روز یکشنبه این هفته خبری منتشر شد که از دوشنبه ۱۵ آذر طرح کنترل هوشمند کرونا اجرایی می‌شود، طرحی که به موجب آن حضور افراد در جا‌های شلوغ و سربسته فقط با نشان دادن کارت واکسیناسیون و یا ارائه تست منفی کرونا امکان‌پذیر خواهد بود.

دیروز پیگیر طرح کنترل هوشمند کرونا شدیم که آیا واقعا اجرایی شده است یا نه؟ وقتی از مسافران سوال کردیم همه آنها اظهار بی‌اطلاعی کردند. متصدیان فروش بلیط مترو می‌گفتند چنین چیزی هنوز به آنها ابلاغ نشده است. بعد از مترو سراغ اتوبوس‌های شهری رفتیم. آنجا هم خبری از اجرای طرح کنترل هوشمند کرونا نبود.

مکان‌های بعدی مدارس بودند که وضعیتی متفاوت داشتند.  مدیر یکی از دبیرستان‌ها می‌گفت هنوز دستورالعملی در این خصوص ابلاغ نشده است. یکی از مکان‌های سربسته، سینما هست که آنجا هم کسی کارت هوشمند از مشتری‌ها درخواست نمی‌کرد.

وقتی به سراغ اتوبوس‌های بین شهری هم رفتیم،  کماکان مسافران خبری از این طرح نداشتند. نکته قابل توجه اینجاست که مردم می‌گفتند طرح کنترل هوشمند کرونا بسیار بجاست، اما به شرطی که از قبل اطلاع‌رسانی شده باشد و این طرح، یک شبه قابل اجرا نیست.

به سراغ دکتر قاسمی دبیر کمیته ستاد ملی مبارزه با کرونا هم رفتیم که وی عنوان کرد: این طرح ۵ مرحله دارد و از یکشنبه هفته آینده، اجرایی خواهد شد. در پایان گفتنی است کسانی که می‌خواهند کارت هوشمند واکسن را دریافت کنند، باید به سامانه ثبت نام کارت واکسیناسیون مراجعه کنند.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *